Spolupráce s Edhouse s.r.o. – projekt Edhouse pomáhá!

V polovině března 2021 mě oslovilo vedení zlínské softwareové společnosti Edhouse s.r.o. s tím, že by rádi podpořili místní komunitu formou transparentního řízení – něco jako takové minigranty.

Po úvodní konzultaci jsme domluvili strategii: ačkoli mají pobočky ve 4 městech, pro pilotní běh zvolíme města s největšími pobočkami: Zlín a Olomouc. Měli jasný rozpočet i jasnou představu, jaký typ projektů by chtěli podpořit: vzdělávání dětí a mládeže. A název se vyloupl taky hned: Edhouse pomáhá. V tom názvu je prostě všechno :-)

Během měsíce se nám podařilo uvést vše do praxe:

  • vytvořila jsem formuláře na sběr projektů
  • ve spolupráci s jejich účetním a auditorem jsem vyladila darovací smlouvu
  • formuláře a smlouvy jsem provázala
  • a rozjela se informační kampaň: kdo, kdy, jak a proč může o podporu žádat.

Během dubna probíhal sběr žádostí, kontrolovala jsem formální náležitosti, komunikovala se žadateli, zodpovídala dotazy, pomáhala s vyplňováním rozpočtů. Na konci dubna jsme měli přihlášeno cca 15 projektů z každé lokality – zkompletovala jsem žádosti a přílohy, udělala předběžnou kontrolu a předala žádosti k hodnocení. Společnost Edhouse si stanovila tým hodnotitelů, určila pravidla hodnocení a během týdne společně se svými zaměstnanci vybrali takové projekty, v jejichž podpoře viděli největší smysl.

A v pondělí 24.5.2021 se podepisovaly smlouvy.

Škoda, že doba nepřeje společenským událostem, mohlo to být i s kafíčkem, občerstvením a větším prostorem pro povídání. Tak snad příště! Vybraným organizacím budou od Edhouse zaslány peníze a organizace se můžou pustit do realizace projektů.

Tím ale naše spolupráce nekončí. S organizacemi budu pravidelně komunikovat, monitorovat vývoj realizace jejich projektů a jakmile bude něco k vidění, zástupci Edhouse se tam vypraví vše omrknout. Můžete být u toho! Sledujte facebookový profil Edhouse (a nebo ten můj – tam se to určitě taky objeví).

Realizace projektů končí nejpozději v listopadu 2021. Bude následovat vyhodnocení celé aktivity, poučíme se z chyb a přešlapů (kterým se určitě nevyhneme) a příští rok se snad projekt Edhouse pomáhá bude opakovat – určitě ještě lepší, než letos!

Společná fotka nesmí chybět.
Zleva: Lenka Kolářová (HR & Back office manager společnosti Edhouse s.r.o.), zástupci podpořených organizací, Zdenka Barošová (externí konzultant CSR), Pavel Stržínek (majitel společnosti Edhouse s.r.o.), Radoslav Slovák (majitel společnosti Edhouse s.r.o.)

Příspěvek byl publikován v rubrice OBECNÁ. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.