Společenská odpovědnost firem – jak začít

Za otázkou “co vlastně děláš” většinou následuje “a pro koho třeba?”. Tak jsem to přehledně shrnula.
Jako externí poradce CSR chystám ale i seminář pro Klub podnikatelek ze Zlínska, z.s. – protože společenská odpovědnost není jen pro velké firmy, které jsou uvedeny jako referenční v níže uvedeném obrázku. Je i pro ty menší. I pro živnostníky.
A to, že něco děláte intuitivně a od srdce, přece neznamená, že to nemůžete dělat profesionálně.
U společenské odpovědnosti totiž platí, že na velikosti (firmy) nezáleží! 

Jak začít se společenskou odpovědností

Jak pracuje poradce CSR v mém podání

  1. Domluvme si nezávaznou schůzku. Na té si řekneme, jaké jsou vaše představy – ty mohou mít hrubé obrysy, být naprosto konkrétní, nebo být totálně v mlze. A dokonce ani nemusíte vědět, co to společenská odpovědnost je – předpokladem přínosné schůzky ovšem je, že vás společenská odpovědnost zajímá :-) Můžeme si dát kávu, vy se mě zeptáte na to, co vás zajímá, já vám řeknu, co pro vás můžu udělat. Je to nezávazné, ale není to plkání o ničem.  Je to odborná práce. Proto honorovaná.
  2. Pokud zjistíme, že bychom chtěli spolupracovat, měla by následovat analýza CSR. Zjistím, jak na tom jste. Co už v oblasti společenské odpovědnosti děláte, co byste mohli začít dělat, co byste mohli dělat lépe. Zhodnotím aktuální stav vaší společenské odpovědnosti, navrhnu příležitosti pro rozvoj. Navrhnu strategii, jak společenskou odpovědnost uchopit a vést.
  3. A pak už je na vás, jestli se cestou navržené strategie pustíte. A jestli mě k realizaci přizvete. Má role může mít více podob – externí konzultant na bázi příležitostné či pravidelné. Mohu pomoci při administraci – ať už se jedná o projekty společenské odpovědnosti, komunikaci se zainteresovanými stranami, interní audity či reporting. Také mohu pomoci s komunikací – ta je totiž neodmyslitelnou složkou. A zpráva CSR taky.

Inspirovat se můžete například Zprávou CSR OZO Ostrava s.r.o. za rok 2016. Na straně 6 je popsán průběh naší spolupráce během uvedeného roku.

Společenská odpovědnost a její přínosy

Proč se tímto tématem zabývat?

společenská odpovědnost - externí poradce CSR

Příspěvek byl publikován v rubrice OBECNÁ. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.