Férová snídaně 2015 (ze zákulisí + shrnutí)

IMG_20150509_120300V sobotu 9.5.2015 proběhla Férová snídaně – happening na podporu Světového dne Fair Trade, který je ve více jak 70 zemích světa slaven vždy druhou květnovou sobotu. Národním koordinátorem je organizace NaZemi (dříve Společnost pro Fair Trade). Společenská odpovědnost a fair trade jdou ruku v ruce – proto jsem se rozhodla jménem CSR Zlín přihlásit se jako místní organizátor této snídaně ve Zlíně i letos.

Jelikož jsem tuto akci pořádala podruhé, přípravy byly jednodušší, než v loňském roce – už jsem věděla, že je potřeba domluvit fotografa (tento rok se o to postarala Markéta Turečková z Gymnázia v Uherském Hradišti), zajistit místo (spojení s Ekocentrem Čtyřlístek), propagaci (mediální spolupráce se Zlínským jarem a se Zlínským nočníkem) a postarat se o to, aby se zabavily i děti (Hana Toncrová z Asociace Tectum opět poskytla pastelky, omalovánky a hry). Všem děkuji za spolupráci!

Loni jsem nejvíce řešila místo, kde snídani uspořádat. Letos byla volba jasná: Veronika Jurčová z Ekocentra Čtyřlístek, které bojuje za zachování parku za Městským divadlem ve Zlíně, se na mě obrátila s tím, zda bych jejich aktivitu podpořila konáním snídaně právě v tomto parku. Jelikož si myslím, že zelených míst by (nejen) v centru nemělo ubývat a výstavba dalšího obchodního či polyfunkčního domu je zbytečná, na spolupráci jsme se domluvily velice rychle.

Na snídani přišlo zhruba 40 lidí. Opakoval se scénář z loňského roku: v noci pršelo a v 9 hodin ráno, kdy jsem do parku dorazila a s pomocníky začala chystat výzdobu, bylo všude mokro. Kolem desáté už byla v parku místa, kam se opíralo slunce a v 11 hod už bylo parádně.

Fotodokumentaci naleznete na facebookových stránkách události, bude průběžně doplňována – zde. Fotogalerie na FB CSR Zlín – zde.

Mediální výstupy jsou zde:

  • Článek ve Zlínském deníku – zde
  • Události – reportáž – zde

Tiskové zprávy:

  • lokální (ze zlínské snídaně) – zde
  • celorepubliková (organizace NaZemi) – zde

V České republice se letos snídalo na 137 místech a zúčastnilo se víc než 5200 lidí.

Ještě jednou moc díky všem, kteří se ke snídání přidali a těším se na viděnou příští rok. Snad nás bude víc :-)

 

Jak to probíhalo v roce 2014 u zlínského zámku se můžete dočíst – zde.

Příspěvek byl publikován v rubrice OBECNÁ. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *