Společenská odpovědnost neziskovek? ANO!

Ačkoli zkratka CSR odkazuje na zaužívaný pojem Corporate social responsibility, tedy společenská odpovědnost firem, není pravdou, že by se společenská odpovědnost týkala pouze a jenom firem. Tento text nemá za úkol pojednávat o tom, že společensky odpovědný může být jednotlivec (tedy každý z nás), že společensky odpovědná může být škola, úřad, nemocnice, hotel a jakákoli firma. Dnes je to o neziskových organizacích.

Společenská odpovědnost je často spojována pouze s firmami a setkala jsem se s tím, že neziskovky, které o společenské odpovědnosti vědí, se na ni často odvolávají, když firmu oslovují s žádostí o sponzorský dar či finanční příspěvěk. Protože odpovědná firma podporuje ty, kteří to potřebují, že ano. Jenže pokud pro neziskovku společenská odpovědnost začíná a končí tím, že firmu požádají a od firmy dostanou, není to dobře.

A v Olomouckém kraji už na to přišli a chtějí s tím něco dělat. Proto jsem se dnes společně s Alenou Chalupovou setkala s Miladou Šnajdrovou (poradkyně hejtmana Olomouckého kraje pro nestátní neziskové organizace), která by chtěla neziskovky v Olomouckém kraji  v oblasti společenské odpovědnosti vzdělat.

Vzdělávání by se mělo uskutečnit v březnu 2015. Včas budeme o všem informovat.

zleva: Zdenka Vymětalová, Alena Chalupová, Milada Šnajdrová

zleva: Zdenka Vymětalová, Alena Chalupová, Milada Šnajdrová

Příspěvek byl publikován v rubrice OBECNÁ. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

1 komentář: Společenská odpovědnost neziskovek? ANO!

  1. Aleš Baran napsal:

    Super . Rád se semináře zúčastníme. Dejte nám vědět.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *