Hejtman Moravskoslezského kraje oceňoval za společenskou odpovědnost

Dne 10.4.2014 uděloval hejtman Moravskoslezského kraje ceny za společenskou odpovědnost. V sále Clarion Congress Hotelu Ostrava se sešli lidé, kteří dobrovolně přijali závazek dělat ve všech oblastech lidského života více, než jim nařizuje zákon. Nutno dodat, že nárůst přihlášených byl v porovnání s předchozím ročníkem téměř stoprocentní: letos se přihlásilo 60 (!) uchazečů.

Pátý ročník sestával z předávání čestných uznání zástupcům všech zúčastněných subjektů a vyhlašování vítězů v jednotlivých kategoriích. Akce byla slavnostní, krásná a místy dojemná. Atmosféra prostě byla prodchnuta dobrem, ať to zní jak chce klišovitě. V každém detailu, v každém proslovu, v každém poděkování byla cítit opravdovost – reálný a nehraný zájem o to, aby byla naše společnost lepší.

S napětím očekávám, kdy se povede zrealizovat cenu hejtmana za společenskou odpovědnost i u nás ve Zlínském kraji. Doufám, že na zlínském předávání se pak povede zajistit podobnou atmosféru, jakou jsem měla možnost zažít včera v Ostravě.

Děkuji za pozvání!

Zde naleznete oficiální tiskovou zprávu vydanou kanceláří hejtmana Moravskoslezského kraje.

Zde naleznete záznam z živého vysílání České televize (od 18:23).

Příspěvek byl publikován v rubrice OBECNÁ. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.