Cena hejtmana za CSR mi nedá spát .. prosím o Váš názor :-)

Ráda bych znala Váš názor na Cenu hejtmana Zlínského kraje za společenskou odpovědnost, o jejíž přípravě jsem před nedávnem informovala.

Osobně jsem z možnosti zavést cenu hejtmana u nás ve Zlínském kraji nadšena. Společenská odpovědnost je dobrovolná, nikdo ji nemůže vynucovat. A to, že se k ní “osvícené” firmy/instituce rozhodly a zkvalitňují tak svou činnost i působení na okolí, si dle mého názoru rozhodně zaslouží ocenění a podporu. A poděkování!

Prosím, vyjádřete svůj názor zvolením jedné z možností.. případně jakoukoli další připomínkou či názorem dolů do komentářů. Děkuji za Váš čas!

Jaký máte postoj k ceně hejtmana za CSR ve Zlínském kraji?

Poznámka: Smyslem udělení ceny hejtmana je podpora firem a istitucí, které se dobrovolně rozhodly jít nad rámec zákona a chovají se společensky odpovědně ke svým zaměstnancům, dodavatelů, partnerů, zákazníkům.. prostě jsou slušní ke svému okolí a podporují region, ve kterém působí. Do “soutěže” se lze přihlásit vyplněním sebehodnotícího dotazníku (s čímž Vám velice ráda pomohu), jež pak posuzuje externí hodnotitel. Vítězům v kategoriích firmy, veřejný sektor (např. školy, nemocnice, hotely, neziskové organizace aj.) a obce (vždy rozděleno na podkateogie do 50 zaměstnanců, do 250 zaměstnanců a nad 250 zaměstnanců) předá ocenění sám hejtman. Všichni zúčastnění obdrží čestné uznání. Soutěž není spojena s finanční odměnou. Firmy/Instituce se mohou přihlašovat každý rok, podmínkou je zde rozvoj společensky odpovědných aktivit.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice OBECNÁ. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

3 komentáře: Cena hejtmana za CSR mi nedá spát .. prosím o Váš názor :-)

  1. Pingback: Cena hejtmana Zlínského kraje – dobrý či bezvýznamný krok? | Podnikavé Česko

  2. Mgr.et Mgr.Dana Kozubíková napsal:

    Považuji to za dobrý nápad a dobrý krok pro firmy či instituce. Společenské chování a odpovědnost je dlouhodobou investicí do rozvoje firmy a jako takové si určitě zaslouží uznání byť morální. Myslím, že to dodá jak na důvěryhodnosti, tak prestiži a dobrému jménu firmy či instituce. Společnost určitě potřebuje vědět, která firma odpovědně tj.komplexně funguje.

  3. Iva Koutná napsal:

    Považuji to za významný krok k poděkování firmám, které zajímají i lidé, věci a prostředí za hranicemi jejich firmy. Vždy je to o lidech a poděkování je na místě. A je to i zviditelnění příkladů dobré praxe, motivace a inspirace pro další. A skvělá možnost propojení státního, podnikatelského i neziskového světa v našem regionu :)

Komentáře nejsou povoleny.