Analýza CSR v BONATRANS GROUP a.s.

 

Poslední dva měsíce jsem analyzovala stav společenské odpovědnosti ve firmě BONATRANS GROUP a.s., která sídlí v Bohumíně a je předním světovým výrobcem železničních kol a dvojkolí.

Během dubna a května jsem mapovala přístup firmy ke společenské odpovědnosti a to zejména z pohledu řízení systému společenské odpovědnosti – kriteriálním dokumentem byla česká norma ČNS 01 0391 Systém managementu společenské odpovědnosti – Požadavky.

Výsledným dokumentem byla Analýza CSR, kterou jsem ve finální podobě předala v pátek 27.5.2016.

Tento dokument má dvě části a dvě základní funkce: podat teoretický i praktický obraz o CSR.

První, teoretická část, slouží jako souhrn informací o tématu společenské odpovědnosti. Cílem je podat základní a stěžejní informace, které s tématem souvisí, na jednom uceleném místě. Důvodem je nově vzniklá pozice ve firmě – nově je vyčleněn částečný úvazek pracovníka, který se tématem společenské odpovědnosti bude zaobírat a kterému má text sloužit jako podpůrný dokument při osvojování si tématu.

Druhá část je zaměřena na praktické pojetí společenské odpovědnosti ve společnosti BONATRANS GROUP a.s. Cílem je zde podat obraz o prvotním sebehodnocení společnosti v oblasti společenské odpovědnosti. Jedná se o přehled základních informací a východisek k definování dalších kroků při nastavování, implementaci, revidování CSR aktivit ve společnosti, a to zejména ve vztahu k ČSN 01 0391 Systém managementu společenské odpovědnosti – Požadavky.

 

WP_20160527_12_40_47_Pro

Analýza CSR ve firmě BONATRANS GROUP a.s. byla předána 27.5.2016 (vlevo pracovnice marketingového oddělení BONATRANS GROUP a.s. Ing. Pagáčová, vpravo poradce pro CSR Mgr. at Mgr. Vymětalová)

 

Příspěvek byl publikován v rubrice OBECNÁ. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *