Spolupráce s Edhouse s.r.o. – projekt Edhouse pomáhá!

V polovině března 2021 mě oslovilo vedení zlínské softwareové společnosti Edhouse s.r.o. s tím, že by rádi podpořili místní komunitu formou transparentního řízení – něco jako takové minigranty.

Po úvodní konzultaci jsme domluvili strategii: ačkoli mají pobočky ve 4 městech, pro pilotní běh zvolíme města s největšími pobočkami: Zlín a Olomouc. Měli jasný rozpočet i jasnou představu, jaký typ projektů by chtěli podpořit: vzdělávání dětí a mládeže. A název se vyloupl taky hned: Edhouse pomáhá. V tom názvu je prostě všechno :-)

Během měsíce se nám podařilo uvést vše do praxe:

  • vytvořila jsem formuláře na sběr projektů
  • ve spolupráci s jejich účetním a auditorem jsem vyladila darovací smlouvu
  • formuláře a smlouvy jsem provázala
  • a rozjela se informační kampaň: kdo, kdy, jak a proč může o podporu žádat.

Během dubna probíhal sběr žádostí, kontrolovala jsem formální náležitosti, komunikovala se žadateli, zodpovídala dotazy, pomáhala s vyplňováním rozpočtů. Na konci dubna jsme měli přihlášeno cca 15 projektů z každé lokality – zkompletovala jsem žádosti a přílohy, udělala předběžnou kontrolu a předala žádosti k hodnocení. Společnost Edhouse si stanovila tým hodnotitelů, určila pravidla hodnocení a během týdne společně se svými zaměstnanci vybrali takové projekty, v jejichž podpoře viděli největší smysl.

A v pondělí 24.5.2021 se podepisovaly smlouvy.

Škoda, že doba nepřeje společenským událostem, mohlo to být i s kafíčkem, občerstvením a větším prostorem pro povídání. Tak snad příště! Vybraným organizacím budou od Edhouse zaslány peníze a organizace se můžou pustit do realizace projektů.

Tím ale naše spolupráce nekončí. S organizacemi budu pravidelně komunikovat, monitorovat vývoj realizace jejich projektů a jakmile bude něco k vidění, zástupci Edhouse se tam vypraví vše omrknout. Můžete být u toho! Sledujte facebookový profil Edhouse (a nebo ten můj – tam se to určitě taky objeví).

Realizace projektů končí nejpozději v listopadu 2021. Bude následovat vyhodnocení celé aktivity, poučíme se z chyb a přešlapů (kterým se určitě nevyhneme) a příští rok se snad projekt Edhouse pomáhá bude opakovat – určitě ještě lepší, než letos!

Společná fotka nesmí chybět.
Zleva: Lenka Kolářová (HR & Back office manager společnosti Edhouse s.r.o.), zástupci podpořených organizací, Zdenka Barošová (externí konzultant CSR), Pavel Stržínek (majitel společnosti Edhouse s.r.o.), Radoslav Slovák (majitel společnosti Edhouse s.r.o.)

Rubriky: OBECNÁ | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Spolupráce s Edhouse s.r.o. – projekt Edhouse pomáhá!

Jaro ve znamení osvěty – školení CSR

Co je to společenská odpovědnost, jak začít být společensky odpovědnou firmou, jak poznat opravdu společensky odpovědné podnikání, jak rozvinout společenskou odpovědnost, jak měřit a řídit společenskou odpovědnost… a mnoho dalších otázek bude zodpovězeno na jarních školeních, které mám aktuálně před sebou. Tři různé cílové skupiny, některé semináře jsou pro uzavřené publikum, ale některých se můžete zúčastnit i vy :-)

👉 V březnu proběhne školení pro studenty AMBIS vysoká škola a.s. Práci se studenty mám ráda a vidím v ní obrovský smysl. Jen je škoda, že mě s touto poptávkou oslovují jen vysoké školy – dokážu si hravě představit, jak toto téma předat a vysvětlit i středoškolákům např. obchodních akademií. Oni jsou ti, kteří budou řídit firmy, ovlivňovat směřování podniků nebo jednoduše hledat zaměstnání v odpovědné firmě.

👉 V dubnu budu školit společenskou odpovědnost pro TIC Zlín – info a přihlášení najdete zde.

👉 A na začátku května se uvidíme ba celorepublikovém školení CSR pro Svaz průmyslu a dopravy ČR (otevřené veřejnosti a zdarma – pozvánku s informacemi a odkazy na přihlášení posílám emailem – stačí se mi ozvat.)

Těším se na viděnou!

Rubriky: OBECNÁ | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Jaro ve znamení osvěty – školení CSR

Certifikovaný poradce/konzultant/manažer společenské odpovědnosti

Květen 2020 – dorazil certifikát.

Takže oficiálně jsem certifikovaný manažer CSR (manažer společenské odpovědnosti) na další tři roky. Paráda :-)

Hned jsem se mrkla na web ČSJ a pánové a dámy pozor: v ČR je nás jen 1️⃣0️⃣! Slovy: deset.

Takže až budete přemýšlet, s kým konzultovat témata jako strategie a rozvoj společenské odpovědnosti, reporting, jak efektivně podporovat komunitu, ve které působíte… nebo snad hledáte, jak vnést větší pořádek a jak vůbec zavést systém managementu do vašich dobrých skutků – máte mě tu :-)

Jsem odborník, mám přehled a co nevím, to umím najít. A taky mám selský rozum. Takže umím pracovat s malou rodinnou firmou s lokálním zaměřením i s větší firmou nadnárodního působení.

A vždycky to bude vypadat jinak – společenská odpovědnost odráží ducha vaší firmy, váš charakter, vaše hodnoty, váš přístup k věcem. A to mě na tom baví!

Ozvěte se. Konzultace u kafe vás může inspirovat k dalším věcem. Na kterých můžete pracovat sami, nebo se mnou :-)

Rubriky: OBECNÁ | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Certifikovaný poradce/konzultant/manažer společenské odpovědnosti

Mluvte o své společenské odpovědnosti

“Ty čističky vzduchu a zdravotní židle nezmiňuj. Si řeknou, že máme asi moc peněz a nevíme co s nima.”

“Jsem ráda, že jsme ten hospic podpořili, ale psát o tom nebudeme. Pak musíme vysvětlovat, proč zdražujeme, když můžem takhle “rozhazovat””.

“Jasně že mají na chodbě dva gauče a fotbálek. A místo zasedačky na konci je minifitko. Když se potřebujou protáhnout. A chodí k nám masérka. Ale nepiš to tam, ať to nevypadá, že se u nás jen flákáme.”

To, že jste společensky odpovědní není něco, za co byste se měli stydět.

To, že se staráte o své zaměstnance a záleží vám na tom, aby se jim u vás dobře pracovalo, není žádné hýření. Tráví u vás mnohdy víc, než třetinu svého dne. Že se staráte o jejich pohodlí a zdraví vás šlechtí, není to nic, co by vám mohl někdo vytknout.

To, že peníze, které vyděláváte, darujete potřebným dle své vlastní volby, je skvělé. Pokud do rozhodování zapojíte zaměstnance, kteří vám ty peníze vlastně pomohli vydělat, určitě to nebude na škodu.

Mluvit o tom, že je firma společensky odpovědná, není chlubení se.

Společenská odpovědnost se musí šířit!

  • INFORMUJTE, že jste společensky odpovědní
  • PTEJTE SE, zda ti, se kterými spolupracujete, jsou také – případně proč ne
  • SNAŽTE SE SPOLUPRACOVAT se společensky odpovědnými organizacemi. Budete si rozumět ;-)
Rubriky: OBECNÁ | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Mluvte o své společenské odpovědnosti